Loper aan het woord: Bart Sengers

12 juni 2025

Ook in het jaar van de 61ste Kennedymars laten we enkele lopers aan het woord. Waarom lopen ze mee? Lopen ze voor de eerste keer of hebben ze de tocht al vaker afgelegd? En wat maakt de Kennedymars in Someren zo bijzonder? Dit keer is het woord aan Bart Sengers, die dit jaar speciaal loopt voor zijn dochter Tessa.

Bart verschijnt dit jaar voor de vierde keer aan de start van de Kennedymars. Maar deze editie is anders dan andere jaren. Hij vertelt erover: “In mei 2024 overleed onze dochter Tessa geheel onverwacht aan wiegendood. Ze was nog geen veertien maanden oud. In die zware tijd zijn mijn vrouw en ik in contact gekomen met de stichting ‘Verbonden Stilte’, die als doel heeft om een verdrietig afscheid een beetje mooier te maken. Het afgelopen jaar hebben wij daar erg veel steun aan gehad, dus ik wil graag iets terugdoen.”

Jij hoort erbij

De stichting startte dit jaar met het project ‘Jij hoort erbij’. Samen met een groep andere vaders ontwikkelt Bart een online herdenkingsplek waar sterrenkindjes op een liefdevolle en blijvende manier worden herinnerd. Bart: “Voor een dergelijk project is natuurlijk geld nodig. Voor mij was het meteen duidelijk dat ik de Kennedymars weer wilde lopen om op die manier geld in te zamelen en het project en de stichting onder de aandacht te brengen. Mensen die willen helpen, kunnen een donatie doen op www.verbondenstilte.nl/campaign/jijhoorterbij.”

Voorbereiding

Op de vraag hoe Bart zich voorbereid op een mars met zo’n emotionele missie, zegt hij dat hij dit jaar alleen wandelt, maar met een engeltje op zijn schouder: “Ik doe mijn best twee keer in de week te trainen. Mijn broer wandelt regelmatig mee. Ik zie het meeste op tegen de pijntjes die onderweg ongetwijfeld de kop op zullen steken en waar ik me doorheen moet knokken. Maar daar staat tegenover dat ik enorm uitkijk naar de gezelligheid langs de route. Er komen genoeg familieleden en vrienden kijken. En natuurlijk kijk ik uit naar het moment dat mijn vrouw en jongste dochter bij de eindstreep met een dikke knuffel voor me klaarstaan. Uiteindelijk is dat waar het om gaat: genieten van iedereen die je liefhebt. Stel gezellige, mooie momenten en plannen met elkaar niet uit, want voor je het weet, is het te laat.”

Sponsoren